کمردرد و چند توصیه عمومی برای بیماران

توسط admin, اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷

درد بعد از چند روز بهبودی نسبی می یابد اما اغلب تا چند هفته ادامه مییابد هر چند که در برخی موارد بهبودی کامل تر درد پایین کمر به زمان های بیشتری نیازمند است زیرا درد علامت مشکلی در کمر است لذا رفع درد منوط به ترمیم کامل مشکل است که نیازمند گذشت زمان می باشد لذا ادامه درد نشاندهنده وخامت نیست بلکه سیر درد و علامت های غیر از درد مهم است که نیازمند مشورت با پزشک است.

از استراحت مداوم در بستر بیش از ۱-۲ روز بایستی پرهیز شود ولی به فعالیت های روزمره با لحاظ ملاحظاتی ادامه دهید یعنی فعالیت ها را تعدیل نمایید کار هاییکه میتوانید انجام دهید و از درد بعنوان راهنما کمک بگیرید و فعالیت ها را تنظیم کنید برای مثال اگر بعد از انجام کاری درد بیش از دو ساعت ادامه یابد یعنی کار بایستی تعدیل شود فعالیت ها ممکن است سریع طولانی مدت پیوسته و شدید باشد که باعث افزایش بار کاری به کمر و افزایش مشکل و در نهایت افزایش درد شود. از طرف مقابل استراحت زیاد ثابت نشده است که باعث تسریع در ترمیم شود ولی میتواند با ایجاد ضعف و خشکی عضلات باعث طولانی شدن دوره بیماری و حتی ناتوانی بیشتر گردد.

برای کنترول درد میتوان از داروهای ضد درد مثل استامینوفن بروفن ژلوفن ناپروکسن و … استفاده کرد و نکته مهم استفاده از داروی تجویز شده پزشک است و از مصرف داروها با توصیه افراد غیر پزشک و یا همزمان از مصرف داروهای چند پزشک بدون اطلاع پزشک تان خودداری نمایید

درمورد داروهای شل کننده عضلانی مانند متوکاربامول یا باکلوفن بایستی طبق دستور پزشک مصرف شود چرا که با مصرف بیش از اندازه و  خودسرانه علائمی مثل ضعف و بی حالی ناراحتی های گوارشی و درد و سوزش معده ایجاد خواهد شد.

به هیچ وجه بدون تجویز پزشک نبایستی داروهای کورتونی (قرص یا امپول) را مصرف نمود چرا که عوارض مهمی ایجاد مینمایند. و در صورتی که داروی خاصی بعلت دیگر بیماریها استفاده میشودبایستی با اطلاع  پزشک تصمیم گیری شود


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *