کج جوش خوردن شکستگی ساق

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

ساق از دو استخوان درشت نی و نازک نی تشکیل  شده است. کج جوش خوردن استخوان  نازک نیاهمیت زیادی نداشته و مشکل خاصی برای بیمار ایجاد نمیکند مگر در مواقع خاص.  پس معمولا نیازی هم به درمان ندارد. با این حال کج جوش خوردن استخوان درشت نی در صورتی  که زیاد باشد میتواند موجب درد و یا محدودیت حرکت و در مواردی موجب بروز آرتروز شود.

وقتی کج جوش خوردن استخوان درشت نی زیاد باشد نیاز به درمان دارد.  این درمان در غالب موارد استفاده از عمل جراحی بصورت جااندازی باز شکستگی و فیکس  کردن قطعات شکسته شده با پیچ و پلاک یا میله داخل استخوانی است.

وقتی شکستگی ساق تازه جوش خورده است تا چند ماه ترد و شکننده است و ممکن است با ضربات نه چندان  شدیدی دوباره شکسته شود. بیمار باید در این مدت مراقب شکستگی خود باشد. بعد از حدود  شش ماه تا یک سال معمولا قدرت استخوان به حد طبیعی میرسد. البته اگر شکستگی استخوان درشت نی به توسط پیچ و پلاک جراحی شده است بیمار نباید ورزش  های شدید مانند ورزش های رزمی انجام دهد. امکان شکستگی مجدد استخوان در این ورزش ها  و در اطراف پلاک وجود دارد. در این موارد توصیه میشود تا پلاک بعد از دو سال خارج شود.  بعد از آن بیمار میتواند ورزش های سنگین را هم انجام دهد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *