کاربرد عمل ورتبروپلاستی

توسط admin, اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

ورتبروپلاستی و کیفوپلاستی برای درمان تسکینی درد بیمار که در نتیجه شکستگی های فشاری مهره های ستون فقرات به دست می آید،به کار می رود.

معمولاً ورتبروپلاستی بعد از درمان های ساده تردیگر از قبیل؛استراحت در تختخواب،بستن کمربند و درمان دارویی که ناموفق و غیر موثر به دلیل وجود مشکلاتی مانند زخم معده هستند، انجام می شود.

ورتبروپلاستی می تواند بلافاصله در بیمارانی مورد استفاده قرار گیرد که درد شدید دارند و نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند ویا کاندید استراحت مطلق در تختخواب هستند ویا تحت دارودرمانی هستند،انجام پذیرد.

ورتبروپلاستی همچنین در بیمارانی انجام می شود که؛

– خیلی مسن یا شکننده و سست هستند که تحمل جراحی مهره را ندارند یا بیماری که استخوان خیلی ضعیف برای تعمیر جراحی مهره دارد .

– آسیب مهره ای ناشی از تومور بدخیم دارند.

– جوان هستند و پوکی استخوان ناشی از درمان دارویی استروئیدی به مدت طولانی دارند ویا پوکی استخوان ناشی از اختلال متابولیکی هستند.

کیفوپلاستی بر روی بیمارانی انجام می شود که دردهای شدید را تجربه می کنند یا بدشکلی های ستون فقرات ناشی از شکستگی های فشاری دارند، که بدنبال پوکی استخوان بدست آمده است.

این پروسیجر باید در طول ۸ هفته از زمان وقوع شکستگی مهره انجام شود تا امکان اصلاح ارتفاع مهره به حالت اول به بهترین شکل انجام پذیرد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *