پیشگیری و درمان درد پشت شانه

توسط admin, خرداد ۲۴, ۱۳۹۷

پیشگیری و درمان درد پشت شانه

شایع ترین علت درد وسط پشت کشیدگی رباط ها و ماهیچه های آن بر اثر ضعف آنها یا برداشتن چیزی به طور غلط است.

پیشگیری از درد پشت شانه

وقتی درد خوب شد، باید برای جلوگیری از عود آن فکر بکنید. یکی از بهترین روشها محکم کردن ماهیچه های شکم است. اگر ماهیچه های شکم قوی نباشند، خسته می شوید و این خستگی شما را مستعد آسیب ماهیچه ای می کند. روشهای زیر به شما کمک می کند.لگن را جابه جا کنید. صاف پشت به دیوار بایستید. لگن خاصره را به آرامی بالا بکشید و سه یا چهار ثانیه کمر را به دیوار بفشارید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

تنه را بچرخانید. دستها را به طرفین باز کنید (یا روی کمر بگذارید) و با ثابت نگاه داشتن لگن، تنه و گردن و سر را ۲۰ مرتبه به طرفین بچرخانید.درازکش خم شوید. به پشت دراز بکشید، دستها را در دو طرف بگذارید، و زانوان را خم کنید. به آرامی بالاتنه را ۵ تا ۸ سانتی متر از زمین بلند کنید. تکرار روزانه ۲۰ تا ۳۰ بار این ورزش برای هر کسی مفید است.

درمان درد پشت شانه

اگر درد شدید است یا بیش از سه روز طول کشیده است، نزد پزشک بروید. گرفتاریهایی مثل پارگی رباط، زخم، عفونت کلیه و سنگ کیسه صفرا نیاز به درمان دارویی دارند.اما در بیشتر موارد، درد چیز مهمی نیست و خود می توانید آن را درمان کنید.دوش آب گرم بگیرید. در بیشتر موارد، گرفتن دوش آب گرم تسکین دهنده درد وسط پشت است. گرمای آب، جریان خون را در ناحیه درد بیشتر کرده و التیام آن را تسریع می کند. اگر درد شدید است، روزی دو بار دوش بگیرید.حرکت کنید. در این ورزش شما عرق نمی کنید:

وقتی زیر دوش هستید، چند دقیقه بدن را کمی به طرفین بچرخانید و خم شوید. اما بیش از ۵ تا ۸ سانتی متر پشت را به طرفین و به عقب فشار ندهید.بدن را بخیسانید. دراز کشیدن در وان پر از آب گرم ( ۴۰ درجه سانتی گراد) به مدت ۲۰ دقیقه دمای بدن را بالا برده و گرفتگی ماهیچه های دردناک پشت را رفع می کند.

با توپ مالش دهید. این روش ماساژ در تسکین دردهای وسط پشت و کمر مؤثر است: دو توپ تنیس را در جورابی گذاشته و به پشت روی آنها دراز بکشید، به طوری که هر توپ در یک طرف ستون مهره ها باشد. آنگاه به آرامی پشت را بالا و پائین ببرید تا توپ ها پشت شما را ماساژ دهند.پشت را خنک کنید.

منبع:مطالب علمی


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *