ورزش مفاصل و درمان پوکی استخوان

توسط admin, خرداد ۲۱, ۱۳۹۷

ورزش مفاصل و درمان پوکی استخوان

محافظت از مفاصل در ورزش

هر ورزشی قدرتی که قصد دارید انجام دهید در ابتدا بدون وزنه آنرا ۱۰ مرتبه انجام دهید. این امر باعث جریان یافتن مایع سینویال می شود و مفاصل قبل از افزودن وزنه نرم می شود.

اگر انجام تمرینی بدون اضافه کردن وزنه برای شما مشکل است، از همان تمرین شروع کنید و زمانیکه ۱۵ مرتبه موفق به انجام ورزش شدید می توانید وزنه اضافه نمائید.

بعد از اضافه کردن وزنه زمانی که موفق شدید ۱۵ تکرار از آن تمرین داشته باشید. ۳۰ تا ۶۰ ثانیه استراحت کرده و مجدداً آن تمرین را تکرار کنید. یعنی ۲ ست با تکرار ۱۵ تایی، فرد مبتدی باید از وزنه های سبک و تعداد زیاد تمرین شروع کند.

درد عضلات و مفاصل بعد از ورزش در درمان پوکی استخوان

قانون ساده ای وجود دارد که می گوید « اگر ورزشی آسیب رسان است آن را انجام نده.» این مسئله اغلب به این معناست که لازم است شما در دامنۀ حرکتی محدودی کار کنید.

وقتی شما یک برنامۀ ورزشی را شروع می کنید، مختصر درد و ناراحتی عضلانی در ابتدا طبیعی است. این حالت یک تا دو روز بعد از جلسات اول ورزش ممکن است ادامه یابد.

لازم است علائم بدن خود را بشناسید و دقت کنید تا یاد بگیرید چه چیزی طبیعی است و انجام دادن چه تمرینی برایتان مشکل است و یا چه تمرینی آسیب رسان است. عموماً شما نباید دردی در مفاصل خود داشته باشید. درد مفصلی که مدت زیادی طول بکشد باید بررسی شود.

درد عضلانی ناشی از ورزش طبیعی است ولی اگر بیشتر از چند روز طول بکشد ممکن است موردی مثل استرین (strain) عضلانی (نوعی آسیب به عضله) را نشان بدهد که در این صورت باید با پزشک مشورت شود.

ناتوانی در تحمل وزنه روی یک عضو، بی حسی، مورمور یا حس سوزن سوزن شدن احتیاج به توجه فوری دارد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *