مناسبترین کفش برای پاهای ورم کرده

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

عوامل گوناگونی به ورم پا در بارداری کمک می کنند.در بارداری مقادیر بیشتری مایعات در بدن تولید وتجمع می یابد.بعلاوه جنین در حال رشد، فشار بیشتری روی وریدها وارد کرده که باعث اختلال در بازگشت خون به قلب می شود.
گرچه این مشکل در طی بارداری، به تنهایی به عنوان بیماری خاص مثل پره اکلامپسی شناخته نمی‌شود، اما می‌تواند در صورت همراهی با افزایش فشار خون نشانه‌ای از مشکلات شدید‌تر و اختلالات کلیوی باشد.
ورم پا‌ها در بارداری، یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از خانم‌ها را نسبت به سلامت و زیباییشان نگران می‌کند.
ورم پا‌ها در بارداری اگر همراه با افزایش فشار خون باشد، نشانه‌ای از مشکلات شدید و بیماری‌های کلیوی است. بنابراین در صورت تشدید ورم و درگیر شدن دست‌ها و صورت حتما به پزشک مراجعه شود.
در زمان بارداری به دلیل اینکه عروق ۲ لیتر خون اضافه در خود جای می‌دهند، معمولا گشاد‌تر از حالت معمول هستند و روی عروق دیگر نیز فشار وارد می‌کنند و این حالت در فرد باردار سبب ورم پا می‌شود.
در افرادی که سابقه وار‌یس دارند، افرادی که وز‌نشان در بارداری زیاد بالا رفته و افرادی که در سنین بالا باردار می‌شوند، این حالت شدید‌تر است.
پیشگیری یا کاهش ورم پا در بارداری گفت: مادران باردار باید مصرف نمک را کاهش دهند و حتما پیاده‌روی داشته باشند، همچنین باید از کفش‌هایی با پاشنه ۳ سانتی متر استفاده کنند.
این افراد نباید مصرف مایعات را محدود کنند و تا جایی که می‌توانند مایعات مصرف کنند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *