مشخصات مفصل فاست

توسط admin, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

فاست ها از نوع مفاصل ساینویال اند.در یک کپسول احاطه شده اند و به وسیله ی لیگامان ها حمایت می شوند. این مفاصل به تغییرات آرتریتی و تروما شبیه به سایر مفاصل محیطی پاسخ می دهند. انواع مختلفی از رفتارهای منیسکی یا تورفتگی های کپسولی در این مفاصل وجود دارد که همان برآمدگی های سانیویال اند که محتوی چربی و عروق خونی می باشند. در بعضی از موارد، به علت استرس های مکانیکی در مفاصل،بافت های سخت فیبروزه تشکیل می گردد. بسیاری از افراد گیرافتادگی این ساختارها را بین مفصلی توضیح داده اند که همراه حرکت ناگهانی یا نامعمول ایجاد می شوند و به علت این که کپسول دارای عصب دهی خوبی می باشد به عنوان یک منبع درد و عامل محدودیت حرکت عمل می نماید.

آسیب مفصل فاست :

باتوجه به اینکه مفصل فاست یک مفصل حقیقی و سینوویال است، بنابراین همانند هر مفصل سینوویال دیگر ممکن است دچار پدیده تخریبی یا التهابی گردد. ضایعه در این مفاصل به علت وجود عناصر حساسی چون پرده سینوویوم، رباط های اطراف مفصل و کپسول مفصلی منجربه درد و محدویت حرکتی در ستون فقرات می گردد.

ازطرفی هرگونه اشکال در حرکات مفاصل فاست، عملکرد طبیعی دیسک های بین مهره ای را نیز مختل می کند.گاهی اختلال عملکرد در مفاصل بین مهره ای پشتی (فاست ها) به علت یک بیماری التهابی بوده، که با ایجاد درد و محدودیت حرکتی در ستون مهره ها همراه می گردد. شایع ترین نوع بیماری که با گرفتاری این مفاصل مشخص می شود، در ارتباط با اسپوندیلیت آنکیلوزان است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *