مدیریت درد و تنگی نخاع

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

تنگی نخاعی باریک شدن فاصله ها را در ستون فقرات (ستون فقرات) که باعث فشار بر روی نخاع و اعصاب است. حدود ۷۵٪ از موارد تنگی ستون فقرات در کمر (ستون فقرات کمری) رخ می دهد. در اغلب موارد، تنگی ستون فقرات در ارتباط با تنگی فشرده ریشه های عصبی، که می تواند درد در امتداد پشت ساق پا شود.

بدانید حقیقت درباره کمر درد علل و درمان

چه عواملی باعث تنگی نخاع؟

بسیاری از علل بالقوه برای تنگی ستون فقرات، از جمله وجود دارد:
• پیری: با افزایش سن، رباط (بافت همبند سختی بین استخوان در ستون فقرات) بدن می تواند ضخیم. اسپرز (رشد کوچک) ممکن است در استخوان ها و کانال نخاعی را توسعه دهد.دیسک بین مهره زیر سازی ممکن است شروع به خراب شدن.مفاصل فاست (سطوح تخت در هر مهره که به صورت ستون فقرات) نیز ممکن است شروع به شکستن. تمام این عوامل باعث می شود که فاصله ها را در ستون فقرات به محدود.
• آرتریت: دو نوع آرتریت است که ممکن است ستون فقرات را تحت تاثیر قرار می استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید.
• وراثت: اگر کانال نخاعی در هنگام تولد خیلی کوچک است، علائم تنگی نخاعی ممکن است در یک فرد نسبتا جوان نشان می دهد. ناهنجاری های ساختاری از مهره درگیر می تنگی کانال نخاعی شود.
• بی ثباتی ستون فقرات، یا اسپوندیلولیستزی: وقتی که یکی از مهره های ورقه رو به جلو در دیگری، است که می تواند کانال نخاعی محدود.
• تومورهای ستون فقرات: رشد غیر طبیعی بافت نرم ممکن است کانال نخاعی به طور مستقیم با ایجاد التهاب یا رشد بافت در کانال تاثیر می گذارد. رشد بافت ممکن است به جذب استخوان (از دست دادن استخوان به علت overactivity سلولهای استخوانی خاص) و یا جابجایی استخوان و فروپاشی نهایی از چارچوب حمایت از ستون فقرات منجر شود.
• تروما: حوادث و جراحات یا جابجا ستون فقرات و کانال نخاعی و یا باعث شکستگی های انفجاری که برای تولید قطعات استخوان است که نفوذ به داخل کانال.

علائم تنگی نخاع چیست؟

تنگی نخاعی ممکن است در کمر درد و همچنین درد در پاها منجر شود. تنگی ممکن است اعصاب که قدرت عضلانی و احساس در پاها کنترل خرج کردن. علائم دیگر ممکن است شامل:
• مکرر در حال سقوط، درست و اجرای
• درد و اشکال در به هنگام راه رفتن
• بی حسی، سوزن سوزن شدن، احساس گرم و یا سرد در پاها

چگونه تنگی نخاع تشخیص داده؟

تنگی نخاعی می تواند مشکل باشد برای تشخیص زیرا علائم آن می تواند با شرایط دیگر ایجاد می شود. معمولا، افراد که دچار تنگی هیچ سابقه ای از مشکلات پشت و یا هر آسیب اخیر. اغلب، علائم غیر معمول پای یک سرنخ به حضور تنگی نخاعی.

اگر درمان های ساده، مانند تغییرات وضعیتی یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، آیا مشکل رفع نشده است، مطالعات تصویربرداری ویژه ممکن است برای تعیین علت مشکل مورد نیاز است.MRI (تصویر رزونانس مغناطیسی) یا CT (سی تی اسکن) اسکن ممکن است درخواست شود.myelogram (اشعه X و پس از یک ماده حاجب به ستون فقرات تزریق گرفته) ممکن است انجام شود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *