عوامل كمر درد و درمان جراحی آن

توسط admin, خرداد ۲۱, ۱۳۹۷

عوامل كمر درد

* «چاقی» یكی از مهم‌ترین عوامل بروز كمر درد محسوب می‌شود،افراد سیگاری نیز از شر این بیماری در امان نیستند و كمر درد در آنها بیشتر نمود می‌كند چرا كه افراد با كشیدن سیگار خون‌رسانی به عضلات،اطراف دیسك و مهره‌ها را دچار اختلال می‌كنند و باعث كمر درد و حتی تشدید آن می‌شوند.

* علت دیگر كمر درد را می‌توان به برخی از بیماری‌ها تعمیم داد،مثلا افرادی كه دیسك مهره آنها غیرطبیعی شده،سابقه جراحی قبلی دارند و از بیماری‌های ناحیه ستون فقرات رنج می‌برند با عمل نشستن بیماری خود را تشدید می‌كنند.

امروزه در ساخت صندلی خودروها سعی شده از اصول استاندارد استفاده شود ولی باید گفت به صندلی‌ای می‌توان استاندارد گفت كه بتواند قوس‌های طبیعی ستون فقرات را پر كند پس علاوه بر این موضوع رانندگان باید بدانند به طرف جلو خم شدن و یا زیاد عقب رفتن،باعث از بین رفتن طبیعی قوس‌های كمری می‌شود و این‌گونه فرد مستعد كمر درد می‌شود.

تشك نرم و كمردرد

اگر دچار كمردرد هستید،بهتر است از تشك‌های نسبتا سفت استفاده كنید و البته خوابیدن روی سطوح خیلی سفت نیز توصیه نمی‌شود.

درمان جراحی کمر

جراحی،آخرین درمان است،ولی موثرترین نیست.در واقع،هیچ روش جراحی موثری برای درمان كمر دردهای ناشی از مشكلات عضلات و بافت‌های نرم وجود ندارد و جراحی معمولا برای مشكلاتی مانند فتق دیسك بین‌مهره‌ای و اسپوندیلوز استفاده می‌شود؛آن هم به عنوان آخرین انتخاب.

با این همه،اگر شما دردی شدید و مداوم دارید كه به هیچ درمانی جواب نمی‌دهد یا در اثر فشار بر نخاع و ریشه ‌های عصبی دچار ضعف عضلانی پیش‌رونده یا اختلالات عصبی نظیر عدم كنترل ادرار و مدفوع شده‌اید،ممكن است جراحی برایتان سودمند باشد.

منبع:باشگاه خبرنگاران سیمرغ


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *