علت درد مچ دست

توسط admin, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

درد در مچ دست علل متعددی دارد که یکی از آنها التهاب تاندون است. گاهی اوقات تاندون های باز کننده انگشت شست در ناحیه مچ دست ملتهب شده و بیماری به نام دکرون را ایجاد میکنند. در این بیماری حرکات مچ دست دردناک میشوند. بیماری دکرون معمولا با  استراحت دادن به مچ دست و عدم انجام کارهای سنگین با آن و مدتی بیحرکتی خوب میشود. این بیماری ندرتا نیاز به جراحی دارد.

درد مچ دست ممکن است به علت پیچ خوردن آن و متعاقب آسیب های ورزشی ایجاد شود. در این موارد درد در اطراف مچ دست ممکن است چند هفته و یا حتی چند ماه ادامه یابد ولی این مشکل معمولا با چند هفته بیحرکتی با استفاده از گچ یا آتل بهبودی پیدا میکند. درد مچ دست میتواند به علت بیماری کین باخ ایجاد شود. این بیماری به علت نکروز آوازکولر یا سیاه شدن استخوان لونیت در ناحیه مچ دست بوجود میاید. سیاه شدن این استخوان موجب بروز درد و محدودیت حرکتی و بعد از مدتی تغییر شکل استخوان میشود. درمان این بیماری در بعضی موارد عمل جراحی است.

درمان درد مچ دست ابتدا نیازمند یک تشخیص درست از علت درد است. پزشک ارتوپد بعد از گرفتن اطلاعات از بیمار، مچ دست وی را معاینه کرده و با استفاده از روش های پاراکلینیکی مانند تصویربرداری های لازم علت درد را مشخص میکند. تنها بعد ار مشخص شدن بیماری که درد را بوجود آورده است میتوان درمان مناسب را انجام داد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *