علت درد ساعد دست

توسط admin, خرداد ۲۴, ۱۳۹۷

علت درد ساعد دست

فشار نیروهای زیاد و مکرر به استخوان میتواند موجب شکستگی استرسی در استخوان ساعد گردد. این شکستگی ها موجب تغییر شکل یا تورمی در استخوان نشده و صرفا درد ایجاد میکنند. شکستگی های استرسی معمولا با مدتی استراحت و دوری از انجام فعالیت های شدید بدنی بهبود میابند. تشخیص این شکستگی ها معمولا به توسط ام آر آی و یا اسکن رادیوایزوتوپ داده میشود.

کشش زیادی که در هنگام فعالیت های سنگین ورزشی به عضلات وارد میشود میتواند موجب آسیب آنها چه بصورت پارگی و چه بصورت کشیدگی شود. این آسیب ها معمولا با مدتی استراحت بهبود میابند. تشخیص آسیب های عضلانی معمولا به توسط ام آر آی داده میشود.

ضربه مستقیم و یا کشش عضلانی میتواند موجب آسیب فاشیای روی عضلات ساعد شود. گاهی اوقات فاشیا پاره شده و عضلات از طریق فضای باز شده به بیرون رفته و حالتی مانند فتق پیدا میکنند. این آسیب های را میتوان با کمک ام آر آی تشخیص داد.

مشکلات ذکر شده بندرت نیاز به عمل جراحی خواهند داشت. بسته به شدت آسیب زمان استراحت متفاوت است ولی بسیاری از آنها با چند ماه استراحت و دوری از فعالیت های ورزشی شدید بهبود میابند. ورزشکار در دوران استراحت باید نرمش های کششی را قطع نکرده و بطور مرتب آنها را انجام دهد.

در صورت عدم بهبودی بیمار باید مجددا معاینه شده و از لحاظ تصویربرداری بررسی مجدد و کاملی شود.

 

 

منبع:ایران ارتوپد


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *