علت جوش نخوردن شکستگی استخوان اسکافویید در مچ دست

توسط admin, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

مچ دست هشت استخوانچه دارد که یکی از مهمترین آنها استخوان اسکافوئید یا ناویکولار است. شکستگی استخوان اسکافوئید مهم است چون جوش خوردن آن به راحتی صورت نمیگیرد. جریان خون این استخوان و عروقی که به آن خون میرسانند طوری قرار گرفته اند که در موقع شکستگی به راحتی آسیب میبینند و این آسیب میتواند موجب قطع جریان خون به استخوان شود.

با قطع جریان خون به استخوان اسکافوئید احتمال دیرجوش خوردن و یا جوش نخوردن استخوان بیشتر میشود و از طرف دیگر ممکن است استخوان دچار نکروز شده و سیاه شود. شکستگی استخوان اسکافوئید را وقتی بدون جابجایی است میتوان با گچ گیری درمان کرد ولی شکستگی های با جابجایی را معمولا با عمل جراحی درمان میکنند. وقتی از درمان شکستگی استخوان اسکافویید هفت ماه گذشته و هنوز جوش نخورده است ادامه گچ گیری تقریبا بی فایده است. در این موارد میتوان برای جوش دادن استخوان از عمل جراحی استفاده کرد.

در عمل جراحی جوش نخوردگی استخوان اسکافوئید برای فیکس کردن قطعات معمولا از یک پیچ استفاده میکنند که در درون استخوان و در امتداد محور طولی آن قرار میگیرد. در این اعمال جراحی ممکن است از پیوند استخوان هم استفاده شود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *