علت تشدید درد در سرما پس از شکستگی مچ دست

توسط admin, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

بسیاری از دردهای استخوانی و مفصلی با سرما افزایش یافته و با گرم  شدن موضع کم میشوند. شاید به همین علت باشد که افراد مسن تر که به علت آرتروز مفاصل تحرک کمتری  دارند در فصل پاییز و زمستان با مشکلات بیشتری مواجه میشوند. در فصول سرد سال شدت درد  این افراد بیشتر میشود. شکستگی ها هم این حالت را دارند.

صرف نظر از این که شکستگی بصورت بسته درمان  شده یا برای درمان آن از عمل جراحی و پیچ و پلاک استفاده شده باشد تا مدت ها بعد از  بهبودی، محل شکستگی در سرما درد میگیرد. البته به نظر میرسد در مواردی که پلاک بر روی  استخوان باقی مانده است حساسیت فرد به سرما بیشتر میشود بخصوص در مواردی که پلاک دقیقا  در زیر پوست قرار دارد مانند ناحیه ساق پا

علت این درد به درستی شناخته شده نیست ولی فرضیه هایی در این زمینه  مطرح است.

سرما میتواند با تغییر در فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک آستانه تحمل  درد فرد را پایین برده و شدت درد را افزایش دهد. همچنین در سرما شدت جریان خون اندام  کاهش پیدا میکند و این تغییر میتواند در افزایش شدت دردر موثر واقع شود.

در هر صورت محلی که شکسته بوده و تازه جوش خورده تا ماه ها و حتی  ممکن است تا چند سال نسبت به سرما حساس بوده و در حین  سرد شدن درد بگیرد. این  درد معمولا با گذشت زمان کاهش پیدا میکند. در صورتی که پلاک در اندام باشد ممکن است  خارج کردن آن بتواند شدت درد را کاهش دهد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *