علائم و تشخیص روماتیسم مفصلی

توسط admin, خرداد ۲۲, ۱۳۹۷

علائم و تشخیص روماتیسم مفصلی

بیماری روماتیسم مفصلی جزو دسته ای از بیماری های انسان است که به آنها بیماری های خود ایمنی یا اتو ایمیون Autoimmune disease میگویند.

تشخیص روماتیسم مفصلی

تشخیص این بیماری با مراجعه به پزشک میسر خواهد شد. البته تشخیص این بیماری راحت نیست زیرا آزمایش دقیقی جهت تشخیص این بیماری وجود ندارد، علائم این بیماری مشابه بیماریهای دیگر است و ایجاد کامل علائم، مدت زمان زیادی طول می کشد. اما جهت تشخیص مجموعه ای، از اخذ شرح حال، معاینات بالینی ، عکسبرداری و تستهای آزمایشگاهی کمک کننده می باشند.

علائم روماتیسم مفصلی

تقریبا مشابه علائم آرتروز است. اما با مراجعه به متخصص آرتروز و بیماری های روماتیسم و انجام آزمایش خون و اشعه ایکس می‌توان آن را تشخیص داد. اگر این دو بیماری بموقع تشخیص داده شوند و مورد معالجه قرار بگیرند، به طور قابل توجهی می‌توان از پیشروی آنها جلوگیری کرد. اما تا به حال درمانی قطعی برای آنها کشف نشده است.

به مرور زمان، آرتریت روماتوئید باعث تخریب و تغییر شکل مفصل می شود و استخوان و غضروف داخل مفصل به مرور دچار خوردگی می شوند. این تغییر شکلها به همراه التهاب تاندون می توانند باعث عوارض دیگری هم شوند. حالاتی شبیه در رفتگی استخوان ها، فشار بر روی اعصاب و…. البته این به آن معنا نیست که همه بیماران دچار چنین عوارضی می شوند، شدت این بیماری در بیماران مختلف متفاوت است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *