صدا دادن زانو

توسط admin, اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷

البته بیماری به نام کشیدگی منیسک وجود ندارد ولی پارگی منیسک میتواند موجب احساس صدای کلیک و تقه در زانو شود. صدای مفاصل معمولا بر اثر حرکت تاندون ها بر روی برجستگی های استخوانی اطراف مفصل ایجاد میشود. در زانو صداهایی که در موقع خم و راست شدن مفصل ایجاد میشود معمولا بر اثر کندرومالاسی کشکک یا نرمی غضروف کشکک بوجود میاید. در این بیماری سطح کشکک ناصاف شدن و در حین خم و راست شدن زانو با حرکت کشک بر روی سطح مفصلی پایین استخوان ران صدای قرچ قروچ احساس و شنیده میشود.

صدای مفصل زانو تا وقتی بدون درد و ناراحتی دیگر است بیماری محسوب نشده و نیازی هم به درمان ندارد. با این حال در صورتیکه علت صدا دادن زانو کندرومالاسی کشکک باشد میتوان با تقویت عضلات چهارسر ران علائم آن را تا حدود زیادی مرتفع کرد.از روش های درمان صدا دادن زانو ورزش هایی است که می تواند موجب تقویت عضله جلو ران شود.

بنشینید و هر دو پای خود را به جلو کشیده و دراز کنید. زانوی خود را به کف زمین فشار دهید بطوریکه با این کار عضله جلوی ران شما سفت و منقبض شود. این فشار و انقباض را به مدت ده ثانیه نگه داشته و سپس آن را رها کنید. این نرمش را روزی دو بار و هر بار ۳-۲ بار انجام دهید. بتدریج این ۳-۲ بار را در عرض یک ماه به ۳۰ بار افزایش دهید. با یک دو ماه انجام دادن این نرمش و در نتیجه تقویت عضلات ران میتوان تا حدود زیادی علائم کندرومالاسی کشکک را تخفیف داد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *