شکستگی باز ساق و جوش نخوردن آن

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

البته میدانید که اختلال کارکرد کلیه میتواند با تغییر در متابولیسم  کلسیم موجب تاخیر در جوش خوردن استخوان شود. اختلال در عملکرد کلیه موجب دیر جوش خوردن یا جوش نخوردن شکستگی هم میشود.  باز بودن شکستگی هم از عواملی است که موجب افزایش احتمال جوش نخوردن شکستگی میشود.  از طرف دیگر در این بیماران احتمال عفونت محل جراحی هم زیاد است. پس تعجبی ندارد که  درمان این بیماران بسیار مشکل بوده و با عوارض بالایی همراه باشد.

درد فعلی در ساق بیمار میتواند به علت جوش نخوردن شکستگی باشد. اگر بعد از  گذشت ۵ ماه از عمل دوم هنوز شکستگی جوش نخورده باشد ممکن است نیاز به جراحی مجدد برای  تحریک جوش خوردن وجود داشته باشد. البته راه های متفاوتی برای تحریک جوش خوردن یک شکستگی  جوش نخورده وجود دارد. یکی از آنها پیوند استخوان و دیگری استفاده از انواع اکسترنال فیکساتورها برای  این منظور است.

در هر صورت نیاز به مسکن در کسی که نارسایی کلیه دارد گرچه ممنوع  نیست ولی باید با احتیاط و تحت نظر پزشک باشد.

بیمار مبتلا به نارسایی کلیه باید وضعیت پیچیده خود را قبول کرده و خود را برای همکاری نزدیک با پزشک برای بدست آوردن موفقیت آماده کند. برای جوش خوردن شکستگی ممکن است نیاز به اعمال جراحی متعددی باشد. در این بین مهمترین عامل موفقیت همکاری نزدیک بین پزشک و بیمار است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *