ساییدگی ستون فقرات و علائم آن

توسط admin, اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷

اگر در صبحگاه احساس سفتی و خشکی کمر و گردن را تجربه می کنید و یا دردی دارید که هنگام صبح و شب، موقع خواب، شدید می شود، ممکن است از اسپوندیلوز (آرتروز ستون فقرات) رنج ببرید. این بیماری از ساییدگی و پارگی ممتد بخش هایی از ستون فقرات، ایجاد می شود.

این بیماری به اسپوندیلوز گردنی نیز معروف است. به دلیل اینکه بخش های بالایی ستون فقرات شما را که قسمتی از آن گردن است ، تحت تاثیر قرار می دهد. می توان آن را آرتروز گردن نیز نام گذاری کرد. امکان دارد این درد های مزمن در طول زمان به شانه های شما و یا بازو هایتان سرایت پیدا کنند.

با اینکه بیشتر درد ها در ناحیه ی گردن مشاهده شده اما ممکن است این درد ها به نقاط تحتانی هم سرایت کنند و باعث کمر درد شوند. اسپوندیلوز قفسه سینه که ناحیه ی میانی ستون فقرات را تحت تاثیر قرار می دهد و اسپوندیلوز کمری که باعت ایجاد درد در قسمت های پایین تر می شوند نیز انواع دیگری از این بیماری، به شمار می روند.

نشانه های ساییدگی ستون فقرات

تمامی مبتلایان به این بیماری از خود نشانه ای بروز نمی دهند. اما بعضی افراد به علائمی همچون بی حسی و ضعف شدید و درد های مزمن، مخصوصا در کمر، بر خورد می کنند. دکتر کافی می گوید. متداول ترین شکل علائم، احساس بی حسی و سفتی در کمر است.

شما ممکن است سردرد هایی را در ناحیه ی پشت سرتان نیز احساس کنید و یا اینکه تعادل خود را از دست بدهید (البته این علامت، کمی نادر است).

دلیل این ساییدگی ها عموما کهولت سن می باشد. هرچند که هر کسی با دیگری متفاوت است و این تفاوت به این بستگی دارد که چگونه از بدنمان استفاده می کنیم.

منبع: خبررسان


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *