زنان خانه دار و پارگی تاندون دست

توسط admin, خرداد ۲, ۱۳۹۷

زنان خانه دار و پارگی تاندون دست

پزشكان به خانم هاي خانه دار كه بارهاي سنگين خريد حمل مي كنند و همين طور ساير افراد در خصوص پارگي تاندون هاي دست هشدار مي دهند که تاندون هاي دست افراد بسيار حساس هستند و مي توانند در اثر فشار زيادي كه به آن ها وارد بمي شود، دچار كشيدگي و حتي پارگي شوند.

در صورت آسيب تاندون ها رويه درمان مي تواند سخت و طولاني باشد و گرفتاري هاي زيادي را براي فرد ايجاد كند.

هر آسیبی در دست را باید به پزشک نشان داد. بسیاری اوقات بیمار فکر می کند آسیب دست یا انگشت وی خفیف بوده و خوب می شود. بعد از گذشت مدتی که بهبودی را مشاهده نمی کند به متخصص ارتوپدی مراجعه می کند ولی متاسفانه همین تاخیر می تواند موجب عواقب جبران ناپذیری در دست شود. اینکه بعد از ضربه شما می توانید انگشت خود را خم و راست کنید به هیچ وجه نشانه سالم بودن تاندون های دست شما نیست. ممکن است حتی با وجود آسیب به تاندون فلکسور سطحی انگشت یا آسیب به تاندون اکستانسور انگشت، شما بتوانید انگشت خود را خم و راست کنید. پس به محض هرگونه ناراحتی در دست بعد از ضربه به پزشک متخصص جراح پارگی تاندون که در زمینع جراحی ارتوپد تخصص دارد؛ مراجعه کنید.

پیشگیری از پارگی تاندون دست

افراد براي جلوگيري از وقوع چنين مشكلي مي بايست كيسه هاي خريد و يا ساير اشياء را با احتياط حمل كنند و هرزگاهي جابجايي در حمل بار و به وسيله دستان خود ايحاد كنند. همينطور بهتر است: از چرخ مخصوص براي خريد استفاده كنند كه فشار كمتري به دست آن ها وارد مي كند و سطح اتكاء بيشتري دارد.استفاده از وسايل كمكي هم مي تواند مانع از كشيدگي تاندون هاي دست شود.

حمل بار به وسيله خود شخص داراي اثرات مفيد براي سلامتي است اما بايد به سلامتي كم و دستان و قلب فرد هم توجه شود.

منبع: صراط ، دکتر فرخانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در اصفهان


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *