روش درمان ورتبروپلاستی

توسط admin, اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

روش درمان ورتبروپلاستی

یکی از مشکلات افراد مسن مبتلا به پوکی استخوان یا استئوپروز شکستگی مهره ها در ستون فقرات است. این شکستگی ها معمولا بدون وارد شدن ضربه شدید و در حین انجام کارهای روزمره ایجاد میشود و تنها علامت آن کمردرد است. بتدریج و در طی چند سال این شکستگی های مکرر موجب گوژپشتی فرد میشود. عمل ورتبروپلاستی Vertebroplasty میتواند بعد از شکسته شدن مهره مجددا قدرت آن را به حالت قبل از شکستگی برگردانده و درد ناشی ار شکستگی را از بین ببرد

ورتبروپلاستی یک درمان غیر جراحی برای استحکام بخشیدن به مهره های شکسته است که در انجام آن از تصویربرداری کمک گرفته می شود. این درمان، خاص مهره هایی است که در اثر استئوپروز تحلیل رفته و نهایتاً دچار شکستگی شده اند، در موارد نادر در کانسرها هم کاربرد دارد.

فواید درمان به روش ورتبروپلاستی

این درمان توانایی های حرکتی بیمار را افزایش داده و به بیمار این امکان را می دهد که فعالیتهای قبلی خود را از سر بگیرد، همچنین این درمان از کلاپس ( collapse ) بیشتر مهره ها جلوگیری می کند.

این درمان معمولاً درد حاصله از شکستگی compression را به طور چشمگیری کاهش می دهد. غالباً ورتبروپلاستی بدین صورت انجام می شود که مخلوطی از یک سیمان ( cement ) ارتوپدیک توسط یک سوزن به داخل شکستگی تزریق میشود.

منبع: تکنولوژی جراحی


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *