روش جدید درمان دیسک کمر با PDCT

توسط admin, اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

روش جدید درمان دیسک کمر با PDCT

یکی از روشهای جدید درمان دیسک کمر PDCT که یکی از روشهای جدید درمان دیسک کمر می باشد ؛

(Percutaneous Disc Coagulation Therapy) PDCT _ یکی از جدید ترین روش های درمان کمردرد( دیسک کمر ) محسوب می شود که در آن از لیزر تراپی و پلاسما استفاده می شود. استفاده از این روش فاصله بین دارو درمانی و انجام اعمال جراحی را پر کرده و نیاز به بیهوشی عمومی و برش جراحی را مرتفع می سازد روش جدید درمان دیسک کمر

در این راستا ، زمان بستری بیماران در مراکز درمانی نیز کاهش می یابد. به طوری که بیمار بعد از چند ساعت ، از بیمارستان ترخیص شده و می تواند راه برود.

روش درمانی PDCT بیشتر در مورد چه بیمارانی کاربرد دارد؟

PDCT_ بیشتر برای بیمارانی استفاده می شود که از یک سو به دارو درمانی پاسخ نداده اند و از سوی دیگر امکان انجام عمل جراحی برای آنها فراهم نیست و یا تمایلی به جراحی ندارند. این روش هم اکنون، با دریافت تائیدیه سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) و (CE) اروپا، جدید ترین نوآوری در زمینه روش هایی با حداقل تهاجم بافتی (Minimally invasive) می باشد. مبنای این تکنیک، کاهش فشار داخل دیسک ، ایجاد تغییرات در پروتئین های دیسک و ترمیم آن می باشد. در این زمینه، با کنترل بیماری می توانیم شاهد کاهش بار اقتصادی جامعه و کاهش شیوع افسردگی در افراد دارای کمردر درد مزمن باشیم. 

 


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *