دیسک های قفسه سینه مهره ای

توسط admin, اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

به علت پارگی قسمت محیطی دیسک بین مهره ای قسمت مرکزی آن به پشت جابجا شده و موجب فشار بر روی بافت های عصبی نخاع میگردد. این جابجایی دیسک را هرنی یا فتق آن میگویند.

درمان فیزوتراپی از دیسک های قفسه سینه مهره ای

فرادی که تجربه یک جابه جایی در یکی از دیسک های قفسه سینه مهره ای را داشته باشد، ممکن است از یک دوره کوتاه توانبخشی بهره مند شوند. این منطقه قفسه سینه یک سایت مشترک برای جابه جایی دیسک مهرهای نمی باشد.

پروتکل درمانی در کاهش درد و به دست آوردن تحرک و قدرت به آن منطقه خاص از ستون فقرات تمرکز می کنند. برنامه درمان شامل آموزش در خانه یک برنامه ورزش با تمرکز بر تراز پاسچر، مکانیک بدن مناسب و استقامت تنه و قدرت. روش های از قبیل گرمای مرطوب یا تحریک الکتریکی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای کنترل درد به منظور ترویج فعالیت و پیشرفت با برنامه ورزش.

برنامه ورزشی باید باهماهنگی و ترکیبی از حرکات تهویه هوازی و تمرینات انعطاف پذیری باشد.دوره کوتاه مدیریت شناختی درد ممکن است برای افراد دچار پریشانی روانی موثر باشد.

در مواردی که بیمار به درمان های گفته شده پاسخ ندهد فرد به جراحی نیاز دارد و جراح و متخصص ارتوپدی از روشها جراحی کوستوترانسورسکتومی ، دکمپرشن ترانس توراسیک، توراکوسکوپی و خشک کردن استفاده خواهد کرد


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *