درمان کمردرد ناگهانی

توسط admin, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

اکثر ما گاهی اوقات دچار پشت درد یا کمردرد های ناگهانی میشویم که فقط یک یا چند روز مدت آن طول می کشد. بغیر از اینکه شما باید مراقب این نوع دردها باشید، نیاز به کار دیگری وجود ندارد و به زودی این دردها را فراموش خواهید کرد. با اینحال. بعضی از افراد ممکن است دچار دردهای شدیدتری شوند که فعالیت روزمره و توانایی کار کردن آنها را محدود می کند. علیرضا تمام پیشرفتها و تکنولوژی مدرن، در بسیاری از موارد، ما قادر نخواهیم بود که علت دقیق بعضی کمردردها را پیدا نماییم. این دردها می توانند به سبب وارد آمدن صدمات به لیگامانها، عضلات یا سایر بافتهای نرم باشند، اما اغلب پزشک شما در تعیین دقیق این علل، ناتوان است. با اینحال، خوشبختانه این عدم توانایی در تشخیص دقیق، معمولاً اهمیتی ندارند، زیرا اکثر این دردهای حاد پشت، بدون درمان خودشان خودبخود بهبود می یابند.
شایع ترین مشکل، پشت درد یا کمردرد ساده می باشد که در این موارد، درد فقط در قسمت پشت یا کمر قرار داشته و ممکن است به سمت کفل ها یا قسمت بالای ران امتداد داشته
باشد. گاهی اوقات ممکن است این درد در مسیر عصب سیاتیک تا پایین پاها کشیده شود و باعث بروز دردهای سیاتیکی گردد. فشار بر روی عصب سیاتیک ممکن است بعلت بیرون زدگی یک دیسک یا صدمات سایر بافتهای اطراف آن ایجاد شود و باعث ایجاد درد و گاهی اوقات بی حسی و سوزش در پاها شود. درد سیاتیک نشان دهنده آسیب به عصب سیاتیک می باشد که بهبودی معمولاً به آهستگی صورت می گیرد.
گاهی اوقات درد می تواند بقدری شدید باشد که نیاز به مراجعه فوری به یک پزشک متخصص (ارتوپد یا جراح اعصاب) شود. همچنین افرادی که دچار مشکل در کنترل مثانه (ادرار کردن) یا روده ها (دفع مدفوع) هستند یا هرگونه احساس بی حسی یا سوزش در محل کشاله ران یا مقعد دارند و یا اینکه دچار ضعف پاها می باشند باید سریعاً به پزشک مراجعه کنند چون این علایم می تواند به علت صدمات شدید به عصب ایجاد شده باشد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *