درمان فتق دیسک ستون فقرات سینه ای

توسط admin, اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

به علت پارگی قسمت محیطی دیسک بین مهره ای قسمت مرکزی آن به پشت جابجا شده و موجب فشار بر روی بافت های عصبی نخاع میگردد. این جابجایی دیسک را هرنی یا فتق آن میگویند.

شروع درمان در غالب موارد دیسک بین مهره ای سینه با انجام اقدامات رایج که در زیر به آن اشاره شده است همراه خواهد بود و در صورتیکه پس از انجام این اقدامات مشکلات بیمار رفع نشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت.

اقدامات معمول فتق دیسک ستون فقرات سینه ای

– یکی دو روز استراحت در بستر

– استفاده از بریس کمر برای یک هفته

– استفاده از داروهای ضد التهاب و شل کننده عضلانی و ندرتا استفاده از کورتیکواستروئیدهای خوراکی در موارد انتشار دردبه اندام های فوقانی یا تحتانی

– فیزیوتراپی

در درمان فتق دیسک قفسه سینه تزریق بی حسی موضعی در اطراف عصب نخاعی (بلوک عصب نخاعی) ممکن است در تسکین درد ریشهای موثر باشد. اقدامات پیشگیرانه و نگهداری (به عنوان مثال، ورزش، مکانیک مناسب بدن) را باید به طور نامحدود ادامه داد. برای جلوگیری از تشدید بیماری، تغییر شغل ممکن است لازم باشد.

در مواردی که علائم فشار بر روی نخاع وجود داشته باشد و یا مشکلات بیمار بسرعت در حال بدتر شدن باشد بیمار باید فورا تحت درمان جراحی قرار گیرد وهنگامی که فرد بیمار با علائمی چون از دست دادن کنترل روده و مثانه و یا ضعف اندام تحتانی همراه باشد استفاده از عمل جراحی لازم می باشد.

روش ها مختلف جراحی فتق دیسک ستون فقرات سینه ای

لامینکتومی ساده است در درمان فتق دیسک قفسه سینه به دلیل در معرض خطر زوال عصبی و فلج استفاده می شود.

برداشتن از دیسک (دیسککتومی) ممکن است از طریق چندین روش های مختلف جراحی (ورود دیسککتومی) انجام شده است. فیوژن مفصل ستون فقرات ممکن است انجام شود اگر عمل جراحی باعث بی ثباتی جانبی در ستون فقرات است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *