درمان خرد شدگی شانه

توسط admin, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

هر استخوانی خرد شود راهی برای بهبودی آن وجود دارد ولی بهبودی مراتبی دارد. حتی در یک شکستگی به ظاهر ساده و بدون جابجایی بعد از بهترین درمان هم وضعیت استخوان کاملا به حالت اول برنمیگردد. بهبودی یک طیف است و اینکه آیا کارکرد اندام بعد از شکستگی و درمان آن به حالت اول برمیگردد یا خیر نه تنها بسته به شدت شکستگی است بلکه به درمان مناسب و وضعیت عمومی بیمار هم بستگی دارد.

پزشک سعی میکند برای هر نوع شکستگی، درمانی متناسب با آن و با در نظرگرفتن وضعیت سلامتی عمومی بیمار و امکاناتی که در اختیار دارد انجام دهد. مسلما وقتی تمام متغیر ها در شرایط مطلوبی باشند نتیجه درمان بهتر است. کاملا طبیعی است که نتیجه درمان یک شکستگی دو تکه ای با جابجایی کم در یک فرد جوان و سالم در یک مرکز درمانی تخصصی و مجهز خوب است. با این حال یک شکستگی خرد شده شانهدر یک فرد مسن با پوکی استخوان در یک مرکز نه چندان مجهز آنهم در شرایط اضطرار مانند وقوع زلزله هم قابل درمان است ولی نمیتوان از این درمان انتظار نتایج عالی را داشت.

در شکستگی های خرد شده شانه پزشک اگر بتواند قطعات اصلی شکستگی را جااندازی کرده و در امتداد مناسب قرار دهد بیمار نتیجه خوبی خواهد گرفت. وقتی شدت خرد شدگی آنقدر زیاد باشد که امکان جااندازی وجود نداشته باشد خارج کردن تمام قطعات شکستگی و جایگزینی آنها با یک مفصل مصنوعی میتواند نتایج درمانی مناسبی را بدنبال داشته باشد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *