درمان جراحی گردن درد

توسط admin, خرداد ۲, ۱۳۹۷

درد گردن با وارد کردن نیروی ناگهانی به مفصل انجام میشود و در این روش مفصل بیشتر از دامنه حرکتی خود جابجا میشود. بیمار احساس راحتی می کند. متخصصین طب فیزیکی دوره جااندازی را می بینند. این تکنیک روشهای مختلفی دارد. متاسفانه برخی افراد به این کار جا انداختن دیسک تبلیغ می کنند. در این حالت تنها مفصل گردن کمی جابجا شده و احساس راحتی به بیمار می دهد.

انجام جا اندازی دیسک در دیسک حاد گردنی مطلقا ممنوع است. انجام آن بیش از ۶-۱۰ جلسه باعث افزایش بیش از حد دامنه حرکتی مفصل شده و می تواند مضر باشد. با توجه به احتمال سکته مغزی و آسیب نخاع، بسیاری از متخصصین با انجام این کار بر روی گردن مخالف می باشند . روشهای بی خطری برای جایگزینی روشهای جا اندازی وجود دارد. عوارض جا اندازی شامل مرگ ناگهانی، سکته مغزی،، آسیب نخاع و بدتر شدن درد بیمار است. در صورت بروز سرگیجه و سردر د، اختلال تعادل، دوبینی پس از جا اندازی مهره گردنی، بیمار باید حتما بستری شده و تحت درمان داروهای ضد انعقاد قرار گیرد.

جراحی درد گردن

درد گردن بندرت نیاز به درمان جراحی دارد و در اغلب موارد با مراجعه به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی درمان می شود. بهر حال توصیه به جراحی زمانی باید صورت گیرد که روشهای غیر جراحی پاسخ نداده باشد.

درصورتیکه درد گردن همراه با احساس کرختی و ضعف، خواب رفتگی،گزگز در بازوها یا دست ها است هر چه زودتر به پزشک جراح و متخصص ارتوپد مراجعه کنید زیرا علائم خطرناکی است که منجر به جراحی گردن می شود. همینطور اگر درد گردن به شانه یا به بازوها تیر میکشد حتما به پزشک جراح و متخصص گردن درد مراجعه کنید.

منبع: دکتر رئیسی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *