درمان اسکولیوز (انحناء جانبی ستون مهره)

توسط admin, اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷

عمل جراحی برای اسکولیوزهای بالاتر از ۴۰ درجه توصیه میشود در عمل جراحی اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات از وسائل ویژه ای مانند رادها ، هوکها و پیچها و وایر استفاده میشود.

هدف از عمل جراحی راست کردن و متوازن کردن ستون مهره ها است بطوریکه مهره ها را در وضعیت اصلاح شده محکم نگهداریم و پیشرفت خمیدگی در انواع اسکولیوز را متوقف کنیم .

عمل جراحی یک راه برای تصحیح خمیدگی و کنترل پیشرفت بیماری به منظور جلوگیری از ایجاد انحناهای بزرگتر است یک برنامه جراحی خاص برای هر بیمار برحسب سن ، شدت انحناء ، نوع انحناء و بیماریهای زمینه ای در نظر گرفته میشود.

عمل جراحی می تواند از طریق قدام ستون فقرات یا از خلف ستون فقرات و یا در بعضی موارد ترکیبی از هر دو نوع باشد که همراه با جوش دادن مهره های درگیر به یکدیگر با استفاده از پیوندهای استخوان یا جای گزینهای استخوان است.

فرورفتگی قفسه سینه (پکتوس اکسکاواتوم) تغییر شکلی است که در قفسه سینه پدید می‌آید. در قفسه سینه فرورفته جناغ سینه به سمت داخل قفسه سینه پایین می‌رود. درنتیجه ظاهر قفسه سینه فرد فرورفته یا قیفی شکل می‌شود. این وضعیت هم‌زمان با ضعیف شدن حالت قرارگیری بدن و درگذر زمان می‌تواند بدتر شود. در آسیب‌دیدگی‌های شدید، برخی افراد برای اصلاح این عارضه به عمل جراحی نیازمند می‌شوند. تمرینات تقویت‌کننده عضلات قفسه سینه و پشت، با تقویت وضعیت قرارگیری بدن، می‌توانند در بهبود این بیماری مؤثر باشند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *