درد گردن و ستون فقرات ناشی از آرتروز

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

علت اصلی درد و خشکی مفاصل شما چیست؟

برای میلیون ها نفر از بالغین پاسخ چیزی نیست جز آرتریت یا همان التهاب مفاصل که شایع ترین نوع آن استئو آرتریت یا همان ” آرتروز” است.

درد همراه با آرتروز از تحلیل غضروف استخوان ها ناشی می شود. غضروف موجود در انتهای تمام استخوان ها و مخصوصا مفاصل استخوان های بلند، باعث لغزندگی استخوان ها روی هم می شود.

درد ناشی از آرتروز شدیدا در ارتباط با فعالیت بدنی است. یعنی با کار و فعالیت، درد مفاصل بدتر و شدیدتر می شود و با استراحت آرام می گیرد.

اما همانطور که گفتیم آرتروز را می توان بر اساس محل ایجاد آن به انواع مختلفی تقسیم کرد.

استئوآرتریت ستون فقرات معمولا در افراد مسن ایجاد می شود. شایع ترین نقاط در این نوع آرتروز، گردن و پایین کمر است. این درد با حرکت بیشتر می شود. در برخی موارد، استئوآرتریت استخوان به اعصاب نخاع نیز فشار می آورد. در این شرایط برخی افراد احساس ضعف در عملکرد عصبی دست ها و بازوها را خواهند داشت.

برای کاهش درد آرتروز ستون فقرات و گردن، ورزش و فیزیوتراپی بهترین راهکارها هستند و مانند سایر انواع استئو آرتریت، کاهش وزن بسیار اهمیت خواهد داشت.

اما فراموش نکنید درمان تمام انواع آرتروزها، با آموزش بیمار درباره بیماری آغاز می شود. تغییر سبک زندگی مانند محدود کردن فعالیت هایی که فشار بر مفاصل را افزایش می دهند، ورزش های مناسب و نیز کاهش وزن اولین و البته مهم ترین قدم ها در کنترل درد استئو آرتریت اند.

پزشک شما ممکن است برای کنترل این درد داروهایی را نیز توصیه کند. مطالعات نشان داده اند که بهترین روش برای کنترل درد های آرتروز، استفاده از داروها در کنار تغییر روش زندگی است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *