درد شانه راست

توسط admin, خرداد ۳, ۱۳۹۷

درد شانه راست

همه می دانند که درد شانه چپ یک نشانه بد و خطرناک است و ممکن است نشانه حمله قلبی باشد اما بسیاری از مردم فکر می کنند درد شانه راست اهمیت چندانی ندارد و به آن توجه زیادی نمی کنند . اما حقیقت این است که درد شانه راست ممکن است علامت چند بیماری جدی باشد . به یاد داشته باشید که درد هرگز یک چیز طبیعی در بدن نیست و همیشه باید آن را جدی بگیرید.

سنگ کیسه صفرا

وقتی فردی مبتلا به ناراحتی کیسه صفرا و یا سنگ کیسه صفرا می شود ، بارزترین علامت آن ، احساس درد در ناحیه شانه راست است. این درد از زیر استخوان پهن شانه آغاز می شود و کم کم نقاط اطراف را هم در بر می گیرد . این درد هم ممکن است ملایم باشد و مثل گرفتگی یک عضله به نظر برسد و هم ممکن است خیلی شدید و حاد باشد. درد شدید حاصل از حمله کیسه صفرا از استخوان پهن شانه راست آغاز می شود آنقدر شدید می شود که حتی نفس کشیدن هم برای فرد بیمار دردناک می شود ، که در چنین شرایطی فرد باید فورا” به بیمارستان منتقل شود و حتی ممکن است در اتاق مراقبتهای ویژه بستری شود .در بسیار ی از موارد حتی جراحی فوری هم لازم است.

آبسه کبد

کبد دقیقا” در زیر قفسه سینه قرار گرفته است بنابراین وقتی آسیب می بیند درد آن در زیر استخوان شانه راست هم احساس می شود.آبسه کبدی در اثر تجمع باکتریها ایجاد می شود . با کتریها بخشی از کبد را از بین می برند و یک سوراخ به جای می گذارند و در نهایت منجر به عفونت کبد می شود. یکی از نشانه های اصلی این بیماری احساس درد در شانه راست است که با تب شدید و علائم شبه آنفولانزا همراه است .

سرطان سینه

زنان باید بطور منظم برای سرطان سینه تست بدهند زیرا تشخیص و درمان به موقع این بیماری بهترین راه برای درمان آن است. زیرا اگر زود تشخیص داده نشود، کم کم در بدن منتشر می شود. درد در ناحیه شانه راست یکی از علائم انتشار سرطان سینه است . اگر غده سرطانی در سینه راست باشد ، انتشار آن باعث ایجاد درد در شانه سمت راست می شود.

دلایل دیگر درد شانه راست

اگرچه درد شانه راست می تواند نشانه یک بیماری جدی باشد اما در بسیاری از موارد نیز این درد موقتی است و یک عامل نه چندان مهم باعث بوجود آمدن آن می شود . مثلا” گاهی اوقات فشرده شدن یک رگ باعث این درد می شود وگاهی انقباض عضله باعث این درد می شود. آسیب دیدگی های ورزشی مثل کشیدگی و در رفتگی هم ممکن است باعث بروز چنین دردی شوند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *