درد سیاتیک و جراحی سیاتیک

توسط admin, اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

درد سیاتیک و جراحی سیاتیک

بسیاری از افرادی که اولین بار به واسطه کمردرد به پزشک مراجعه می‌کنند حتی نیاز به عکس و MRI هم ندارند چرا که کمردرد آنها ناشی از دردهای مکانیکی است.

کمردرد به دو دسته مکانیکی و التهابی تقسیم می‌شود؛ درد مکانیکی دردهایی است که بیمار با فعالیت به آن دچار می‌شود. درد هنگام کار افزایش می‌یابد و با استراحت کاهش؛ حتی چنین افرادی شب‌ها موقع خواب درد ندارند.

دردهای التهابی به فعالیت فرد ارتباط ندارند و دردهای مداومی هستند که حتی شب‌هنگام موقع خواب نیز احساس می‌شود و بیماری‌های سیستمیک نیز در آن مطرح است.

بیشتر دردهایی که اکثر افراد جامعه با آن مواجه هستند دردهای مکانیکی است.

عده‌ای از افراد که دردشان به پاها و زیر زانو انتشار پیدا می‌کند به سیاتیک دچار هستند که به آن درد انتشاری می‌گویند که می‌تواند در زمینه‌ دیسک کمر باشد.

دسته دیگر دردها دردهای ارجاعی هستند که در اطراف ران و باسن احساس می‌شود و دسته سوم دردهایی است که در ناحیه خود کمر دیده می‌شود.

افرادی که درد سیاتیک دارند نسبت به افرادی که فقط در ناحیه کمر درد دارند از عمل جراحی بیشتر سود می‌برند البته این بدان مفهوم نیست که هر فردی با داشتن درد سیاتیکی باید عمل کند.

تغییر سبک زندگی، کاهش وزن، انجام حرکات ورزشی، فیزیوتراپی، درمان دارویی و در مواردی طب سوزنی می‌تواند در کاهش درد مؤثر واقع شود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *