درد استئوآرتریت در زانوها

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

استئوآرتریت یا همان آرتروز بیش از هرجایی زانوهای شما را تحت تاثیر قرار می دهد، اما خیلی از افراد مبتلا به آرتروز درد را در ناحیه باسن، دست ها و جاهای دیگر بدن تجربه می کنند که هر یک از آن ها، درمان های خاص خود را می طلبد.

علت اصلی درد و خشکی مفاصل شما چیست؟

برای میلیون ها نفر از بالغین پاسخ چیزی نیست جز آرتریت یا همان التهاب مفاصل که شایع ترین نوع آن استئو آرتریت یا همان ” آرتروز” است.

درد همراه با آرتروز از تحلیل غضروف استخوان ها ناشی می شود. غضروف موجود در انتهای تمام استخوان ها و مخصوصا مفاصل استخوان های بلند، باعث لغزندگی استخوان ها روی هم می شود.

درد ناشی از آرتروز شدیدا در ارتباط با فعالیت بدنی است. یعنی با کار و فعالیت، درد مفاصل بدتر و شدیدتر می شود و با استراحت آرام می گیرد.

اما همانطور که گفتیم آرتروز را می توان بر اساس محل ایجاد آن به انواع مختلفی تقسیم کرد.

۱- درد استئوآرتریت در زانوها

آرتروز شایع ترین علت درد مداوم در زانوهای افراد بالای ۴۵ سال است. درد استئوآرتریت در زانو مخصوصا موقع بالا و پایین رفتن از پله ها تشدید می شود و به مرور زمان نیز بدتر و بدتر خواهد شد.

اگر شما هم فردی مبتلا به آرتروز زانو هستید، بد نیست بدانید کاهش وزن بهترین راه خلاصی ازین دردهاست. مطالعه ها نشان داده اند کاهش تنها ۵ تا ۱۰ درصد از وزن می تواند فشار تحمیلی بر مفاصل زانو را تا چند برابر کم کند.

ورزش نیز با تقویت عضلات حمایت کننده استخوان ها و مفاصل، شدت دردها را کاهش خواهد داد. مخصوصا ورزشی که سبک بوده و به طور مرتب انجام شود


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *