حركاتی برای تقويت آرنج

توسط admin, خرداد ۳, ۱۳۹۷

از جمله آسیب‌هایی كه مفصل آرنج را درگیر می‌كند، التهاب در سمتی از آرنج است كه به بدن نزدیك‌تر است. این قسمت محل اتصال سه عضلاتی است كه به خم كردن مچ كمك می‌كند.

افرادی كه اجسام سنگین را پرتاب می‌كنند، بیشتر دچار چنین حالتی می‌شوند. در این حالت این سمت آرنج دردناك شده و گاهی تورم و احساس درد با لمس نیز مشاهده می‌شود. از حركات زیر می‌توانید برای تقویت آرنج و بهبود حالت فوق استفاده كنید.

حرکاتی برای تقویت آرنج

حركت اول:
تا جایی كه می‌توانید مچ دست خود را خم كنید. سپس آن را تا جای ممكن باز كنید. این حركت را ۳ نوبت و هر نوبت ۱۰ بار تكرار كنید.

حركت دوم:
آرنج خود را ۹۰ درجه خم كنید. كف دست خود را به بالا چرخانده و ۵ ثانیه نگه دارید. حال كف دست خود را به سمت زمین چرخانده و ۵ ثانیه نگه دارید. دقت كنید كه نباید زاویه آرنج شما از ۹۰ درجه بیشتر شود.
حركت سوم:
یك چكش را در دست بگیرید و آرنج خود را ۹۰درجه خم كنید. به آرامی دست خود را بچرخانید طوری كه یك بار كف دست شما روبه پایین و بار دیگر روبه بالا قرار گیرد. این حركت را نیز ۱۰‌بار و ۳ نوبت در روز انجام دهید.
حركت چهارم:
یك قوطی نوشیدنی را طوری در دست بگیرید كه كف دست شما روبه پایین قرار گیرد. مچ خود را به آرامی به سمت بالا خم كنید و سپس به حالت اولیه برگردانید. این حركت را ۱۰ بار و ۳ نوبت در روز انجام دهید. می‌توانید به مرور به وزن جسمی كه در دست می‌گیرید بیفزایید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *