جراحی لیزری دیسک کمر

توسط admin, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

جراحی لیزری دیسک کمرچهل سال پیش پزشکان به دنبال راهی بودند شاید بتوانند بدون برش دادن پوست قسمت بیرون زده دیسک را در بیماران مبتلا به فتق دیسک های کمری خارج کنند.این تلاشها منجر به ابداع روشی شد که در آن تخلیه دیسک از راه لوله باریکی که از راه پوست به داخل دیسک فرستاده میشد امکانپذیر گردید.

تلاشهای بیشتر در این زمینه وسایل و روشهای دیگری را در انجام این نوع عملها معرفی نمود؛ روشهایی که همه آنها یک ویژگی مشترک داشتند :

جلوگیری از انجام جراحی باز و عدم دستکاری آناتومی طبیعی بدن

جراحی دیسک کمر را می توان با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد. برای انجام این عمل معمولا بیمار به شکم خوابانده شده و برش کوچکی در پشت کمر داده می شود.

اما در جراحی‌های لیزری،در این روش که با ایجاد یک سوراخ کوچک در پهلوی بیمار انجام می‌شود، دیگر نیازی به بیهوشی کامل بیمار نیست و تنها با یک بی‌حسی موضعی عمل انجام می‌شود، در نتیجه بیمار می‌تواند در هر مرحله از جراحی عکس‌العملی نشان دهد تا از عوارض جانبی عمل جلوگیری شود و مضافأ اینکه بیمار در حین جراحی، میزان درد پا و یا بی حسی اندام خود را اعلام می‌کند و در حقیقت خود بیمار زمان ختم عمل را با توجه به کاهش درد مشخص می‌کند.

لیزر به عنوان چاقویی بسیار ظریف و حساس استفاده می‌شود. مدت استفاده از نور به جای چاقوی جراحی بیش از چهار دهه است. در این تکنیک میزان خونریزی، آلودگی و عفونت به مراتب کمتر و سرعت بهبودی زخم بسیار زیاد است علاوه بر این، جراحی با دقت و سرعت بالاتری صورت می‌گیرد.

فواید جراحی لیزری دیسک کمر

لیزر ترمیمی با اثرات ضد درد، ضد التهاب و سرعت‌بخشی در ترمیم ضایعات و زخم‌ها یک درمان کاملا بدون عارضه است و در زیرشاخه‌های پزشکی به طور عمده در زمینه کاهش درد و ترمیم زخم‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از لیزرهای ترمیمی در برخی موارد می‌تواند از انجام عمل‌های جراحی جلوگیری کند و زمان بهبودی را به میزان قابل توجهی کاهش ‌دهد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *