جراحی ستون فقرات به روش بسته

توسط admin, اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

در این روش که برای درمان جراحی شکستگی ها، تنگی ها و بیماری های دژنراتیو ستون فقرات پشت و کمر انجام می شود، جراح از طریق آندوسکوپ و تصویربرداری همزمان حین عمل، از طریق برشی یک سانتیمتری وارد فضای بین مهره های ستون فقرات می شود و تعویض دیسک آسیب دیده و همچنین پیچ کردن و تثبیت مهره های محل را انجام می دهد.

جراحی ستون فقرات به روش بسته

در روش های قبل جراحی تعویض دیسک های بیرون زده یا پاره شده در ستون فقرات از طریق آندوسکوپی و جراحی بسته انجام می شد اما همواره برای پیچ و تثبیت مهره ها موسوم به فیوژن لازم است جراح پوست و عضلات ناحیه را باز کند و برشی وسیع در بافت های اطراف مهره ها به وجود آورد در صورتی که در روش جدید، جراحی کاملا به صورت بسته و بدون تهاجم به بافت ها است.

جراحی ستون فقرات به روش بسته

در روش جراحی و تثبیت بسته مهره های ستون فقرات ، به علت بسته بودن جراحی ، دوره استراحت و بستری شدن بیمار در بیمارستان از یک هفته به یک روز کاهش می یابد ضمن اینکه درد و خونریزی بیمار نیز به مراتب کمتر خواهد بود.

در این روش به دلیل دستکاری و برش کوچک، احتمال عفونت نیز به شدت کم می شود و نیازی نیز به درمان های بازتوانی پس از عمل مانند فیزیوتراپی وجود ندارد.

جراحی ستون فقرات به روش بسته

در این روش جدید جراحی مهره ها ، نیازی به بیهوشی کامل نیست و معمولا جراحی از طریق بی حسی موضعی یا اسپاینال (تزریق داروی بی حسی به اطراف نخاع) صورت می پذیرد.

جراحی ستون فقرات به روش بسته

روش بسته تثبیت و تعویض دیسک مهره ای ستون فقرات برای افرادی که دچار شکستگی مهره شده اند یا به علت بیماری دژنراتیو (تحلیل برنده) مهر ه ها دچار آسیب های مهره و دیسک بین مهره ای شده اند، تنگی های شدید محل خروج اعصاب در ناحیه و همچنین آرتروز مهره ها هستند ، مناسب است و این عمل در همه قسمتهای ستون فقرات بجز ناحیه گردن امکان پذیر است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *