جراحي دیسک گردن از طریق پشت گردن

توسط admin, اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

دیسک گردن:

دیسک بین مهره‌ای گردن به صورت بالشتک یا صفحه‌ای غضروفی بین دو جسم مهره در ستون فقرات قرار می‌گیرد و مانند کمک فنر اتومبيل باعث جذب فشارهایی مي‌شود که به ستون مهره‌ها وارد مي‌آيد . بنابراین کار اصلی دیسک‌ها اینست که ضربات وارده به ستون فقرات را خنثی می‌کنند ، زیرا ديسک‌ها به هنگام وارد آمدن فشار، قابلیت تغییر شکل داشته و بدین طریق شدت ضربات را کاهش می‌دهند. شکل اصلی دیسک‌ها…

جراحي دیسک گردن از طریق پشت گردن

جراحی دیسک گردن از طریق برش در پشت گردن:

روش دیگرانجام جراحی دیسک گردن از طریق برش در پشت گردن است . اکثر دیسک گردن از طریق جلو عمل میشوند ولی در موارد خاصی جراح شما ممکن است تصميم بگيرد از راه پشت بیمار را عمل کند. در این روش نيز عضلات به کناری زده میشود و پس از رسیدن به استخوان پشت ستون فقرات با کمک دستگاه راديوگرافی در اتاق عمل سطح ضایعه مشخص مي‌شود و سپس با استفاده از میکروسکوپ قسمتی از استخوان برداشته و عصب بيمار پیدا میشود و سپس عصب به کناری زده مي‌شود و تکه دیسک از زیر آن بیرون کشیده مي‌شود . در این روش نیاز به دیسک مصنوعی و پیوند استخوانی ( فیوژن ) نیست .

نتیجه عمل جراحی دیسک گردن:

نتیجه عمل دیسک گردن مانند همه جاهای بدن بستگي به فاکتورهای مختلف دارد ازجمله: مهارت جراح ، تجهیزات بیمارستانی ، واکنش بدن بیماران ، زمانی که از ایجاد بیماری سپری شده است تا بیمار تصمیم به جراحی بگیرد و نیز میزان صدمه عصبی ، ساختمانی و بیومکانیکی که قبل از عمل برای بیمار ایجاد شده است .
در کل ۷۰ در صد بیمارن نتیجه عالی ۲۰ در صد نتیجه متوسط مي‌گيرند و ۱۰ در صد ممکن است نتیجه راضی کننده نگیرند یا دچار عارضه شوند .

عوارض جراحي ديسك گردن

عوارض جراحي ديسك گردن شايع نيست . در کمتر از ۱۰ در صد موارد اتفاق می افتد این عوارض مي‌تواند شامل آسيب به عصب صوتي، مري و يا عروق گردن باشد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *