تورم انگشت در اثر گاز گرفتگی

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

گاز گرفتگی  دست بخصوص به توسط انسان یکی از وخیم ترین آسیب های دست است. علت آن هم خطر عفونت  به علت میکروب هایی است که در دهان انسان وجود دارند. عفونت حاصله از گازگرفتگی  انسان میتواند موجب انهدام کامل نسج دست شود و بدنبال آن ممکن است قسمت هایی از دست  یا انگشتان سیاه شده و یا نیاز به قطع قسمت هایی از آن بوجود آید.

این گاز گرفتگی ها ممکن است بصورت مشت زدن به دهان فرد دیگری ایجاد  شود. در حین مشت زدن ممکن است دندان های فردی که مورد اصابت مشت قرار گرفته به پشت  دست فرد ضارب برخورد کرده و موجب پارگی آن شوند. ورود میکروب های دهان فرد مضروب میتواند  موجب آسیب و عفونت دست در فرد مشت زننده شود.

در این موراد صرف نظر از اینکه شدت آسیب به چه اندازه است بیمار  باید هرچه زودتر به پزشک متخصص مراجعه کند. درمان هرچه زودتر و قبل از شروع آثار عفونت  شروع شود نتایج آن بهتر خواهد بود.

مسلما آسیب  عصبی دست هم نیاز به درمان دارد. در صورت قطع کامل عصب ممکن است نیاز به درمان  جراحی وجود داشته باشد. در آسیب های ناحیه پشت دست آسیب عصبی نمیتواند موجب اختلالی  در حرکت انگشتان شود چون حرکت انگشتان به توسط عضلاتی است که در ساعد قرار دارند و  عصب خود را در آنجا میگیرند. با اینحا آسیب به تاندون های انگشتان در آسیب های نافذ  ناحیه دست میتواند موجب اختلال در حرکت آن شوند


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *