تشخیص و درمان درد شانه

توسط admin, اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷

درد شانه

دردی از گردن به کتف و شانه و پس از آن از طریق دست تا سر انگشتان کشیده می‌شود و با هر حرکت دست، آه از نهاد بلند می‌کند. آهی ناشی از درد گرفتگی ناحیه سرشانه که به سراغ خیلی‌ها که کار یا ورزش سنگین می‌کنند، اجسام سنگین را بی‌خیال از عواقبش جابه‌جا می‌کنند و از اثرات مثبت ورزش‌کردن نیز غافل‌ هستند، می‌آید. حتی گاهی درد شانه که ناحیه کتف، گردن و دست‌ها را درگیر می‌کند باعث بی‌حسی این مناطق نیز می‌شود.

چنین علائمی معمولا بر اثر انجام مکرر کاری در حالت اشتباه بدنی ایجاد می‌شود و منجر به وارد آمدن فشار روی نواحی فوق می‌شود. متخصصان، بروز این علائم را نشانه ابتلا به سندرومی می‌دانند که در آن عروق خونی و اعصاب پشت کتف و ستون فقرات تحت فشار قرار می‌گیرد.

تشخیص صحیح و درمان سریع درد شانه

متاسفانه تشخیص درست و دقیق دردهای شانه و این‌که بیشتر کدام نواحی را درگیر کرده است، در روند درمان و پاسخگویی به آن بسیار تاثیر دارد، حتی ارائه‌نشدن راهکارهای درمانی سریع و به موقع می‌تواند در سالمندان به افزایش کم‌تحرکی و بروز خشکی مفاصل منجر شود.

دکتر توانا با اشاره به این مطالب می‌افزاید: تشخیص این نوع آسیب‌ها با عکس، نوار عصب و ام.‌آر.‌آی ممکن است و درمان آن از درمان‌های ساده خانگی چون کم‌حرکت دادن عضو، گرم‌کردن و در موارد درد بسیار شدید، سرد‌کردن عضلات گردن و شانه سپس بهره‌گیری از فیزیوتراپی، ماساژدرمانی، طب سوزنی و داروهای خوراکی و تزریقی متغیر است.

اما نکته مهم آن است که درمان درد‌های شانه و گردن اگر به علت آسیب‌دیدگی عضلات پشت کتف باشد، طی مدت کوتاهی به درمان پاسخ می‌دهد، اما اگر مربوط به ضایعات تاندونی شانه باشد، به مدت زمان بیشتر از چند هفته تا یک ماه نیاز دارد. در مواردی که اوضاح حاد باشد نیاز به جراح شانه پیدا می شود

منبع:تبیان


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *