ترميم شکستگي هاي ستون مهره ها

توسط admin, اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

شکستگي هاي ستون فقرات افراد مسن و يا بيماراني که به هر علتي داراي ستون فقرات ضعيف هستند بدون نياز به عمل جراحي مورد بازسازي و ترميم قرار مي گيرد.

در اين شيوه، ماده سيماني در يک نوبت به داخل منافذ مهره شکسته تزريق مي شود و پس از سخت شدن آن در درون مهره ها درد بيمار به سرعت کاهش پيدا مي کند.

انواع شکستگي هاي ستون فقرات

يک دسته از شکستگي ها به علت وارد شدن ضربه هاي شديد مانند تصادفات و يا افتادن از بلندي در استخوان هاي افراد سالم و جوان اتفاق مي افتد که اکثر اين شکستگي ها با عمل جراحي و بي هوشي هاي طولاني مدت و استفاده از وسايل پزشکي و پيچ هايي که در ستون فقرات کاربرد دارند درمان مي شود.

دسته دوم شکستگي ها در افراد مسن و پير، افرادي که دچار پوکي استخوان هستند ايجاد مي شود و يا ممکن است در بيماراني که به علت بيماري هايي مانند سرطان و يا بيماري هاي خوني داراي ستون فقرات ضعيف هستند،ايجاد شود.شکستگي ستون فقرات در اين افراد درد بسيار شديد ايجاد مي کند و باعث درماندگي آن ها مي شود

در این موارد، بدون اين که بيمار جراحي باز شود و بدون اين که به طور کامل بيهوش شود، جراح سوزن هاي مخصوصي را وارد مهره کمر مي کند و سيمان مخصوص استخوان ها را که به صورت مايع است درون مهره کمر تزريق مي کند، اين مايع پس از چند دقيقه سفت و سفت تر مي شود و کاملا درون مهره هاي ستون فقرات را مي پوشاند.

اين شيوه تاکنون روي بيش از ۸۰۰ بيمار در ايران با موفقيت انجام شده و هيچ عارضه اي نيز به دنبال نداشته است.

نکته : نوع تزريق و سوزن هايي که جراح داخل مهره ها استفاده مي کند بسيار حائز اهميت است

تزريق از روي پوست بسته صورت مي گيرد و اين کار حتما بايد توسط متخصص ماهر انجام شود زيرا مهره ها از روي پوست ديده نمي شوند و فقط جراح با اشعه ايکس مي تواند ببيند که مهره ها در کجا قرار گرفته اند.

اين روش ترميم و بازسازي براي شکستگي هاي ديگر بدن هم مانند شکستگي مچ دست و شکستگي هاي قسمتي از لگن نيز قابل استفاده است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *