تازه ترین روش های درمان کمر درد

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

با دستگاه جدیدی که ۲۰۰ برابر قدرتمندتر از تحریک کننده های نخاعی رایج است، می توان به درمان کمر درد پرداخت و بدون جراحی، فرد را از کمردردهای وحشتناک نجات دهد.

این دستگاه که Nevro نام دارد پالس های الکتریکی را با فرکانس بالا به نخاع می فرستد. براین اساس محققان می گویند این دستگاه می تواند شیوه های درمان کمر درد های شدید را متحول کند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته این دستگاه ۲۰۰ برابر قدرتمند تر از محرک های نخاعی کنونی است که از یک پالس الکتریکی برای درمان کمر درد و از بین بردن درد استفاده می کنند و علاوه برآنکه از جراحی بسیار کم تهاجمی تر است هزینه پایین تری نیز دارد.

 

برای نخستین بار در جهان، گروهی از پزشکان بیمارستان گای و سنت توماس در لندن، محرک های نخاعی Nevro را در بدن یکصد بیمار کاشتند که به شدت برای کاهش کمردرد های خود نیازمند جراحی بودند.

عدنان الکسی مجری این تحقیقات گفت: این نسخه جدید فرکانس بالا بسیار بهتر از شیوه های پیشین عمل می کند و هیچ حالت سوزن سوزن شدن برای فرد ایجاد نمی کند

پژوهشگران‎‎ هلندی نیز‎‎ بـرای درمـان کمر درد روش‎ های جدیدی یافته‎‎ اند کـه بـا وجود کمر درد می‎ توان‎ کار کرد طوریکه‎ درد به‎ بدن‎ آسیب‎ نمی‎ زند. بـه‎‎ گـزارش‎ پـایگــاه خبــری وب‎ ام‎ دی در اینترنت‎, بر اساس‎ روش‎ دانشمنـدان‎ هـلنـدی افراد مبتلا به‎‎‎ کمردرد در هفته دو جلسه یک‎ ساعته‎ ورزش‎ می‎‎ کنند و تمرینات‎ ورزشی آنان‎ شامل‎ بلند کردن‎ کیف‎ دستی و اشیایی ماننـد آن‎ است‎. براساس‎ توصیه‎‎ این‎‎ متخصصان اشیایی که برای تمرین‎ های ورزشی در نظر گرفته‎ می شوند هر جلسه‎‎ سنگین‎ تر از جلسه قبل‎ خواهند بـود و همه‎ حرکات‎ بدون‎‎‎ درنظر گرفتن دردآور بـودن آنها اجرا می‎ شود. بر اساس‎ تحقیق‎ پـژوهـشگـران‎, افـرادی‎ کـه‎ استراحت‎ مطلق‎ دارند پس‎ از سه‎‎‎ ماه به کـار خود باز می‎ گردند اماافرادی‎ که‎‎ با برنامه جدیـد درمـان‎ می‎ شوند پس‎ از دو ماه‎ سرکار خود حاضر خواهند شد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *