بهترین درمان کمردرد به روش PRT

توسط admin, اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

بهترین درمان کمردرد به روش PRT

کمردرد شایع‌ترین علت عدم حضور فرد در محل کار است، علت کمردرد ایجاد استرس‌های فیزیکی در میانسالی و ضعف سیستم عضلانی اسکلتی و کاهش مقاومت به تروما (ضربه) در پیری است.

در مطالعات جدیدی که انجام گرفته شیوع کمردردنوجوانی ۱۰تا ۲۰ درصد عنوان شده که ۱۰ درصد آنها دچار کمردرد مزمن می شوند.

کمردرد علاوه بر مشکلات پزشکی و اقتصادی، محدود شدن فعالیت فیزیکی، وابستگی به دیگران، بستری شدن در منزل و بیمارستان، دوری از تحصیل، شغل، خانواده و ایجاد مشکلات روانی را در پی دارد.

درمان کمردرد استراحت، ورزش‌های شانزده گانه و آب درمانی و فیزیوتراپی درمان‌های طبی و داروهای ضد التهاب و داروهای استروییدها است.

این روش یکی از درمان های نسبتا جدید کانسرواتیو (محافظه کارانه و بدون خطر) در درمان کمردرد ناشی از فشار خارجی بر ریشه‌های عصبی مانند هرنی (فتق دیسک) دیسک بین مهره‌ای روش میکروتراپی است.

بیمارانی که مدتها از کمردرد رنج برده و هرنی دیسک برای آنها محرز شده باشد، کاندید مناسبی برای انجام عمل PRT است و همچنین در مواردی که بیمار به علت تنگی کانال نخاعی یا عدم پاسخ به جراحی دیسک کمر همچنان از کمرد رد رنج می برد، روشی مناسب برای این گونه افراد است.

در این روش با هدایت CT توسط یک سوزن بلند ظریف (سوزن LP) لیدوکائین و به سطح درگیری ریشه عصبی تزریق می‌شود، این عمل باید ۳ تا ۴ نوبت به فواصل سه هفته‌ای انجام شود که بعد از تزریق نوبت اول در صورتی که جواب به درمان ۵۰ درصد و یا حتی صد درصد باشد، بیمار باید برای نوبت دوم و سوم مراجعه کرده تا دوره درمان کامل شود و در صورتی که بیمار هیچ پاسخی به درمان پس از تزریق اول نداد مراجعه برای مراحل بعدی تزریق توصیه نمی شود.


به این پست امتیاز دهید.
بهترین درمان کمردرد به روش PRT
5 از ۱ رای

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *