بد نشستن شایع ترین علت گردن درد

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

شایع ترین علت درد گردن، بد نشستن است، تصادفات و شکستگی ها از دیگر علل این آسیب ها به شمار می روند.

افرادی که مطالعه زیادی دارند یا در تمام طول روز با کامپیوتر کار می کنند به دلیل طرز نشستن نامناسب، گردن درد بیشتر است.

نشستن های نامناسب به گونه ای که گردن رو به جلو باشد و شانه ها حالت افتادگی دائم داشته باشند به گردن فشار زیادی می آورد و باعث گردن دردهای طولانی مدت می شود.

سر در هر روز بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بار حرکت می کند و در موقعیت های مختلف قرار می گیرد.

علائم گردن درددرد گردن، درد پشت گردن، درد شانه، درد دست، سردردهای مداوم، درد نوک انگشتان و درد های مختلف بدن و حتی درد در ناحیه قلب نیز می تواند نشان دهنده گردن درد باشد.

عوارض ثانویه گردن درد اآسیب دیسک، اختلال در سیستم عصبی، افسردگی و دردهای مزمن در سر اغلب بر اثر نشستن نادرست در افراد ایجاد می شود.

راهکارهای درمان گردن درد  اولین راهکار برای درمان درد گردن اصلاح حالت نشستن است و در مراحل بعدی می توان از ورزش هایی که مربوط به حرکات شانه، سر، گردن و عضلات عمقی گردن می شود، استفاده کرد.

افرادی که از درد گردن رنج می برند باید به تقویت عضلات گردن بپردازند، گفت: در این زمینه ۶ تا ۷ هفته درمان دارویی توصیه می شود البته در صورتی که گردن دردها بر اثر تصادف یا شکستگی و بیرون زدن دیسک کمر ایجاد شده باشد باید هر چه زودتر تحت عمل جراحی قرار گیرند.

فیزیوتراپی می تواند به درمان این بیماری کمک کند ولی مهمتر از انجام فیزیوتراپی، حرکات فعال و مدوام فرد برای کاهش گردن درد است.

تمرینات فیزیوتراپی باید به صورت روزانه باشد و اگر این حرکات به صورت پی در پی انجام نشود تاثیرات آن بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

گردن دردهایی که بر اثر خوابیدن نادرست به وجود می آید،  سر باید در هنگام خواب به موازات بدن قرار گیرد و در صورتی که سر بالا و پایین تر از سطح بدن باشد به گردن فشار می آورد.

برای کاهش درد گردن افراد باید در۴۸ ساعت اولیه از آب سرد و در ۴۸ ساعت بعد از آب گرم استفاده کنند، طب سوزنی که در درمان گردن درد استفاده می شود تاثیری بر کاهش این درد ندارد و بهتر است بیماران از این روش استفاده نکنند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *