ارتباط درد شانه و گردن درد

توسط admin, خرداد ۲, ۱۳۹۷

ارتباط درد شانه و گردن درد

به طور کلی دردهای ناشی از گردن در قاعده گردن و بالای شانه و نزدیک گردن احساس می‌شوند و ممکن است تیز و تیرکشنده باشند در حالی که دردهای شانه در سرشانه و به‌خصوص بالای قسمت خارجی بازو یا بالای پشت کتف و پایین‌تر از قاعده گردن احساس می‌شوند. اینها هم ممکن است به صورت مبهم و گنگ به ساعد و انگشتان انتشار یابند.

درمان درد گردن و شانه

درمان این نوع دردهای شانه مثل دیسک گردن ابتدا با اصلاح وضعیت کار، کم کردن فعالیت‌های بالای سر و ورزش شروع و اگر بیماری پیشرفت کرد، فیزیوتراپی و دارودرمانی هم اضافه می‌شود. در صورتی که به این درمان‌ها پاسخ کافی داده نشود، عمل جراحی اجتناب‌ناپذیر است.

اگر فردی ناگهان یا با ضربه یا فعالیت یا ورزش سنگین و ناگهانی دچار پارگی تاندون شود، معمولا باید جراحی شود. در این مواقع مانند دردهای عملکردی دیگر کورتون تزریق نمی‌کنیم.

تزریق کورتون باعث تسریع روند پارگی تاندون می‌شود چون از یک طرف قوام تاندون کاهش می‌یابد و از طرف دیگر درد را به طور کاذب کنترل می‌کند و کاهش می‌دهد و بیمار به تصور اینکه درمان شده است، از شانه خود بیشتر استفاده می‌کند و تاندون را سریع‌تر به سمت پارگی پیش می‌برد. بیماری تاندون شانه معمولا از سنین ۳۰-۲۵ سالگی شروع می‌شود و در سنین ۷۰-۵۰ سالگی به پارگی کامل تاندون می‌انجامد و اگر درمان نشود، به آرتروز شدید شانه و محدودیت حرکتی و درد شدید ختم می‌شود.

منبع: دکتر نخعی


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *