اختلال دیسک گردن با میلوپاتی

توسط admin, اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

Myelopathy یک اصطلاح فراگیر است که اشاره به هر بیماری از کانال نخاعی است. گردنی مشخص گردن از ستون فقرات است. در زیر نمونه هایی از myelopathy: کارسینوماتوز myelopathy (دژنراسیون نخاع در ارتباط با سرطان)، myelopathy فشاری (تغییرات طناب نخاعی از فشار هماتوم یا توده) و myelopathy تابش (تخریب نخاع از منابع تابش مانند اشعه ایکس درمان) است. وقتی تخریب نخاع است به عنوان یک عارضه بیماری ایجاد می شود، myelopathy خاص دلالت دارد که منشأ است، به عنوان مثال، myelopathy دیابتی.
اختلال دیسک گردن با myelopathy می تواند از هر یک از فتق دیسک گردن و یا فشرده سازی نخاع تنگی نخاع منجر شود. دیسک گردن (دیسک مهرهای) ساختار کوسن مانند است که بین استخوان های ستون فقرات گردن (مهره C2 از طریق C7) اجرا است که از قاعده جمجمه تا سطح شانه یافت می شود. دیسک ها از تشکیل یک ژل مانند مواد درونی (هسته pulposus) روکش را در یک حلقه از سختی، مواد لیفی بیرونی (آنولوس فیبروز)؛ دیسک مهرهای جذب شوک و اجازه حرکت ستون فقرات. جابه جایی دیسک (فتق) رخ می دهد زمانی که pulposus هسته و / یا آنولوس بیرون بیاید و غیر طبیعی به داخل کانال نخاعی است. در اغلب موارد، فتق دیسک فشار بر روی عصب نخاعی خروج، باعث اختلال در ریشه عصب (رادیکولوپاتی). به میزان کمتر، به نخاع می تواند فشرده شده توسط فتق یا محدب دیسک به تنهایی و یا در ترکیب با تغییرات دژنراتیو (اسپوندیلوز گردن رحم) و یا با یک کانال باریک نخاعی (تنگی ستون فقرات).
فتق دیسک گردن با myelopathy از فتق دیسک گردن بدون myelopathy کمتر رایج است. اگرچه هر دو اختلال موجب درد گردن و اختلال در حس دست و قدرت، myelopathy یک مشکل مهم تر مربوط به اختلالات عصبی در پاها و اختلال ممکن است از روده و / یا کنترل مثانه است.
افراد مبتلا به اختلال دیسک گردن و myelopathy نشان می دهد علائم و علائم myelopathy، با یا بدون رادیکولوپاتی. علائم دومی به طور معمول شامل درد منشعب به بازو و یا سینه با بی حسی انگشتان و ضعف موتور. خون رسانی به ساقه مغز و ساختارهای حفره خلفی مغز همچنین می تواند با فشرده سازی شریان مهره ناشی از اسپوندیلوز است مبتلا شود، مشخص می گردد و ممکن است شامل سرگیجه، سنکوپ، تاری دید، زنگ در گوش (وزوز گوش)، و درد در پشت چشم است. مانند علایم رادیکولوپاتی یا بازو، این علائم ساقه مغز ممکن است با علائم و نشانه های فشرده سازی نخاع که تعریف myelopathy وجود داشته باشد.
دیسک ها به طور معمول آغاز فرایند انحطاط حداقل در دهه سوم زندگی، در دهه پنجم زندگی، بسیاری از افراد، نمایشگاه تغییرات دژنراتیو {ویندزور}. با این وجود، بسیاری از افراد هیچ نشانه ای ندارند، و در طول سال این تغییرات دژنراتیو به آرامی می تواند محدود کانال نخاعی تا myelopathy رخ می دهد.
Myelopathy همچنین می تواند به طور ناگهانی پس از یک پارگی دیسک گردن گسترده آغاز خواهد شد. اغلب افرادی که بسیار نادر حاد فتق دیسک گردن با myelopathy به عنوان یک نتیجه از آسیب دیدگی در ورزش است که به جای یک بار عمودی در ستون فقرات گردنی، مانند فوتبال، فوتبال، کشتی، هاکی روی یخ، غواصی، راگبی، و trampolining شرکت کنند.
ریسک
افراد در دهه بیست سالگی خود را که در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند و افراد بین ۶۰ و ۷۰ سال سن در معرض خطر بیشتری برای استحاله از ستون فقرات گردن و در نتیجه سندرم دیسک گردن با myelopathy {ویندزور}. آواره دیسک های گردن رحم رخ می دهد به همان اندازه به عنوان اغلب در مردان در زنان {فورمن}، اما اسپوندیلوز گردن شروع می شود و پیش از آن در مردان است. یافته های رادیولوژیک نشان می دهد که ۹۰ درصد از مردان بالای ۵۰ سال و ۹۰ درصد زنان مسن تر از سن ۶۰ سالگی، تغییرات دژنراتیو در ستون فقرات گردنی {آل Shatoury}.
بروز و شیوع
یکی در پنج بازدیدکننده داشته است به عمل ارتوپدی است برای درد discogenic {ویندزور}. هشت درصد از تمام دیسک فتق در منطقه گردنی ستون فقرات رخ می دهد. دهانه رحم myelopathy spondylotic شایع ترین علت اختلال عملکرد طناب نخاعی در افراد مسن تر از ۵۵ سال در ایالات متحده و در سراسر جهان {آل Shatoury} است.
دژنره شدن حساب دیسک مهرهای گردن برای ۳۶ درصد از تمام بیماری دیسک مهرهای ستون فقرات، دوم تنها به بیماری دیسک کمر، که حساب برای ۶۲٪ از تمام بیماری ستون فقرات دیسک مهرهای
اکثر افراد می تواند درمان شود محافظه کارانه، بدون عمل جراحی، اگر این بیماری پیشرونده است. هدف از درمان برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از عود. یک دوره کوتاه مدت شاید ۲ روز استراحت ممکن است در کاهش شدت درد مفید است؛ استراحت پس از آن باید توسط بسیج به دنبال. یک گردن بند نرم گردن و گاهی به طور خلاصه در این زمان مورد استفاده قرار گیرد به منظور محدود کردن حرکت گردن و از بین بردن درد در گردن.
مرحله بعدی درمان شامل درمان جسمی، ورزش عمدتا فعال است. برای از بین بردن درد است و ممکن است شامل دارو، ضد التهاب مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID ها) و یا مواد مخدر، دارو ممکن است تجویز شود. شل کننده های عضلانی نیز ممکن است داده شود. دهانه رحم تزریق استروئید اپیدورال (ها) اغلب برای درد بازو و ضعف ناشی از رادیکولوپاتی مرتبط با تلاش کرده اند، اگر چه مدارک و شواهد از اثر وجود ندارد در تازه ترین بررسی سیستماتیک {Armon}. کشش گردن رحم در درمان ممکن است با احتیاط سعی کردم تا ببینید که اگر آن مفید است.
جراحی برای درمان اختلال دیسک گردن با myelopathy در نظر گرفته شده است که سرویکال رادیکولوپاتی یا myelopathy یا هر دو با درد رادیکولر مداوم، ضعف موتور، کسری عصبی پیشرونده، شواهد فشرده سازی بند ناف، و محدود و یا عدم پاسخ به درمان مناسب محافظه کار در حال حاضر. در موارد فتق دیسک گردن، جراحی در دکمپرس نخاع هدف شده است. درمان جراحی myelopathy گردن رحم معمولا مستلزم دیسککتومی قدامی گردن و همجوشی (ACDF). این روش شامل حذف از دیسک فتق شده و تلفیقی از مهره ها برای افزایش ثبات است. روش قدامی ترین روش مستقیم است و کمک می کند تا سرعت همجوشی مهرهای، اما فتق دیسک خلفی و foraminotomy گاهی اوقات به صورت یک قطعه دیسک را می توان به راحتی حذف که در راه است. جراحی نیز ممکن است بر روی دیوار استخوانی خلفی ستون فقرات گردنی تا تصویر را بزرگ تر ببینید. کانال نخاعی (لامینکتومی یا laminoplasty) انجام شود.
نظارت از عملکرد عصبی پس از عمل جراحی ضروری است. درد معمولا با مسکن های خوراکی کنترل می شود، و فرد مرخص سرپایی، معمولا در همان روز عمل جراحی و یا روز بعد. فعالیت های نور ممکن است پس از ۶ هفته از سر گرفته شده است. درمان فیزیکی است که معمولا توصیه می شود، و در آینده نه لزوما محدود است. اگر همجوشی انجام شده است، جراح ممکن است از فعالیت های سنگین تر تا زمانی که ترکیب جامد در رادیوگرافی، که ممکن است شش ماه پس از عمل جراحی نیاز به محدود کردن.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *