آیا درمان شکستگی استخوان ران با وزنه میتواند موجب کوتاه شدن پا شود

توسط admin, اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷

درمان شکستگی  تنه استخوان ران عمل جراحی است. اگر قطعات شکسته شده بعد از جراحی به درستی و در  وضعیت مناسبی جوش بخورند کوتاهی پا بوجود نخواهد آمد. کوتاهی هنگامی ایجاد میشود که به  عللی یا قطعات شکستگی به  درستی جااندازی نشده اند  و یا اینکه بعد از جااندازی و فیکساسیون مجددا جابجا شده  و موقعیت خود را از دست میدهند.

لنگیدن بعد از شکستگی تنه استخوان ران علل متنوع  تری دارد. ضعف عضلانی که بعد از شکستگی و به علت مدتی راه نرفتن ایجاد میشود میتواند  موجب لنگیدن شود. در حین شکستگی و یا جراحی ممکن است به عضلات ران آسیب وارد شود و  این آسیب میتواند موجب لنگش شود. خوشبختانه اکثر لنگش هایی که به علت ضعف عضلانی ایجاد  میشوند را میتوان با انجام نرمش های طبی و تقویت عضلات ران بهبود داد.

لنگش میتواند به علت محدودیت حرکتی در مفاصل  ران و یا زانو ایجاد شود. این مشکل را هم میتوان تا حدود زیادی با انجام نرمش های کششی  بهتر کرد.

لنگشن بعد از شکستگی تنه استخوان ران ممکن است به علت جوش نخوردن شکستگی، بد جوش خوردن آن و یا عفونت در محل شکستگی ایجاد  شود. گاهی اوقات تحریک عضلات و بورس اطراف استخوان به توسط پلاتین هایی که برای درمان  شکستگی مورد استفاده قرار گرفته اند موجب لنگش میشود.

درمان با  وزنه و کشش درمان مناسبی برای شکستگی تنه استخوان ران نیست. از این روش معمولا  برای ممانعت از کوتاه شدن ران در زمان بین شکستگی و عمل جراحی استفاده میشود. به زبان  دیگر در یکی دو روزی که ممکن است بین شکستگی و عمل جراحی شکستگی وقفه ایجاد شود برای  بیمار از کشش استفاده میشود ولی این کشش هیچگاه درمان قطعی شکستگی نیست.


به این پست امتیاز دهید.
آیا درمان شکستگی استخوان ران با وزنه میتواند موجب کوتاه شدن پا شود
۲ از ۱ رای

دیدگاه شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *